500,00₺

LAST MINUTE DEALS!

Tour type: Daily Tour
Duration: 1 day
Maximum number of people: 21
Location:
Rate:
Departure date:
Arrive date:
Adults:
Available
Not Available
Selected
Kayabaşı, Gümüşhane ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Köyün tarihi orta asyadan galen oğuz türklerinin soyundan Trabzon Sürmene ilçesine bağlı eski ismi Gorgor yeni ismi cevizli fındıcak köyünden gelip kayabaşı köyüne yerleşen köyün asıl kurucu sahibi niyazoğlu sülalesinden Ali oğlu Topal Osmandır.Kendisi köye yerleştikten daha sonra köye gelip yerleşmek isteyenler olmuştur.Onlarada yer gösterip yerleşmelerine yardımcı […]
Loading Maps

Kayabaşı, Gümüşhane ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.
Köyün tarihi orta asyadan galen oğuz türklerinin soyundan Trabzon Sürmene ilçesine bağlı eski ismi Gorgor yeni ismi cevizli fındıcak köyünden gelip kayabaşı köyüne yerleşen köyün asıl kurucu sahibi niyazoğlu sülalesinden Ali oğlu Topal Osmandır.Kendisi köye yerleştikten daha sonra köye gelip yerleşmek isteyenler olmuştur.Onlarada yer gösterip yerleşmelerine yardımcı olmuştur.
Köyün gelenek, görenek ve yemekleri . lahana yemegi,lahana sulusu,kapuska,gendime,kara pancar,çaşur,gongoroş,hamsi kızartma,hamsi pulama,kuymak,kazı kaldıran,patates kavurması tandır ekmeyi,tandırda güveç.

Köyün turistik anlamdaki tek yeri uzuntaş olup yabancıların ilgisini çekmektedir yaklaşık 20metre uzunluğundaki uzuntaş bir doğa harikasıdır. Ayrıca köyün yayla turizmi de yaygın olup yerli ve yabancıların bir hayli ilgisini çekmektedir zira köyün yaylası olan çaraksu soğuk suları ve yeşili ile ünlüdür.

Tour's Program

Tesisten veya otelden hareket.
Kahvaltı
Kayabaşı Yaylası
Öğle Yemeği
Sivriburun
Akşam Yemeği
Tesis veya otele dönüş.

reviews

There is no review

Write a review